W czasie okupacji na Krym przesiedlono 200 000 rosyjskich obywateli - obrońcy praw człowieka

W czasie okupacji na Krym przesiedlono 200 000 rosyjskich obywateli - obrońcy praw człowieka

Ukrinform
Co najmniej 200 000 Rosjan przesiedlono na Krym podczas okupacji - poinformowała Krymska Grupa Praw Człowieka, powołując się na stronę internetową Federalnego Urzędu Statystycznego Republiki Krymu i Sewastopola, donosi Ukrinform.

Urząd Federalnej Służby Statystycznej Republiki Krymu i Sewastopola twierdzi, że pod koniec 2020 r. międzyregionalny ruch migracyjny pośród osób, które przybyły na Krym, wynosi 33 137, z czego 20 763 w Autonomicznej Republice Krymu w okresie styczeń-listopad 2020 r. i 12 374 w Sewastopolu w okresie od stycznia do października 2020 r.

„Ogólnie w czasie okupacji liczba osób, które przybyły na Krym w ramach „międzyregionalnego ruchu ludności” wynosi 205 559 osób: 117 114 - w Autonomicznej Republice Krymu i 88 445 - w Sewastopolu”- napisano w oświadczeniu.

Z punktu widzenia władz rosyjskich „międzyregionalny ruch ludności” to nie tylko przemieszczanie się mieszkańców Federacji Rosyjskiej na półwysep, ale także przemieszczanie się mieszkańców z Sewastopola do Republiki Krymu i z powrotem”.

„Ponadto liczba ta obejmuje mieszkańców Krymu, którzy wyjechali, a następnie wrócili. Dlatego liczbę 205 559 należy uznać za maksymalną możliwą liczbę mieszkańców Federacji Rosyjskiej, którzy wjechali na Krym z Federacji Rosyjskiej po rozpoczęciu okupacji i zarejestrowali swoje miejsce zamieszkania na Krymie. Liczba ta nie oddaje całego obrazu przemieszczania się obywateli Rosji na Krym, ponieważ nie obejmuje kontyngentu wojskowego Sił Zbrojnych FR i mieszkańców Rosji wysłanych na okupowane terytorium. Dlatego całkowita liczba Rosjan wysiedlonych na Krym jest znacznie większa”- czytamy w oświadczeniu.

Podkreśla się również, że zgodnie ze Statutem Rzymskim Międzynarodowego Trybunału Karnego przesiedlenie przez państwo okupujące części własnej ludności cywilnej na okupowane przez nie terytorium jest zbrodnią wojenną.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-