Prezydent Mołdawii spotka się w Kijowie z Zełenskim, Szmyhalem i Razumkowem

Prezydent Mołdawii spotka się w Kijowie z Zełenskim, Szmyhalem i Razumkowem

Ukrinform
Administracja prezydent Mołdawii Mai Sandu potwierdziła, że 12 stycznia głowa państwa złoży pierwszą oficjalną wizytę w Kijowie, gdzie spotka się z najwyższymi władzami Ukrainy.

To było napisane na stronie internetowej Prezydent Republiki Mołdawii.

„12 stycznia 2021 r. Prezydent Mołdawii Maia Sandu złoży oficjalną wizytę na Ukrainie. W Kijowie odbędzie się oficjalne spotkanie Sandu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, premierem Ukrainy Denisem Szmyhalem i przewodniczącym Rady Najwyższej Dmytro Razumkowem”- czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Wkrótce zostanie ogłoszony skład oficjalnej delegacji Mołdawii.

Wcześniej termin wizyty Sandu w Kijowie podał zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, Doradca Dyplomatyczny Prezydenta Ihor Żołkwa.

- Nowy rok rozpoczniemy od wznowienia stosunków dwustronnych z Mołdawią - 12 stycznia nowo wybrana prezydent Maia Sandu złoży oficjalną wizytę na Ukrainie, która będzie jej pierwszą od czasu wyboru - powiedział.

Przypomnijmy, 10 grudnia w Kiszyniowie, po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą Sandu oświadczyła, że planuje wizytę w Kijowie w styczniu. „Potwierdziliśmy nasze wzajemne poparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności obu krajów. Umówiliśmy się na zorganizowanie wizyty w Kijowie w styczniu”- napisała Sandu na swojej stronie na Facebooku.

Sandu zamierza również odwiedzić Brukselę w styczniu. „Musimy dużo dyskutować. Teraz UE planuje alokację środków na najbliższe pięć lat i musimy jasno określić, czego Mołdawia chce we współpracy z Unią Europejską” - powiedziała.

24 grudnia 2020 roku, po wygranej w drugiej turze wyborów prezydenckich 15 listopada, Sandu objęła urząd prezydenta Mołdawii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-