Biuro Prezydenta przygotowuje podróż Zełenskiego do Azji na drugą połowę roku

Biuro Prezydenta przygotowuje podróż Zełenskiego do Azji na drugą połowę roku

Ukrinform
Wyjazd Prezydenta Ukrainy do krajów azjatyckich planowany jest na drugą połowę 2021 roku -powiedział zastępca szefa Biuro Prezydenta Ukrainy, doradca dyplomatyczny prezydenta Ihor Żołkwa dla wydania „Dżereła tyżnia”.

„Pracujemy nad zorganizowaniem azjatyckiego „tournee” Prezydenta Ukrainy w drugiej połowie 2021 roku. Mamy wiele interesów gospodarczych w Korei, Wietnamie, Tajlandii, Singapurze - to będą główne kierunki tej trasy” - napisał.

Ponadto Żołkwa zaznaczył, że kluczowym zadaniem w relacjach z Chinami jest rozwijanie wzajemnie korzystnej współpracy handlowej i gospodarczej, w szczególności dalsze zwiększanie eksportu ukraińskich produktów do tego kraju, poszerzanie asortymentu eksportowanego, wzmacnianie pozycji ukraińskich producentów rolnych na rynku chińskim.

„Załączenie strony chińskiej w realizację niektórych projektów infrastrukturalnych na Ukrainie pozostanie aktualnym zadaniem” - dodał.

Żołkwa zaznaczył również, że „powinny odkryć się dla Ukrainy właśnie Indie - są do tego wszystkie niezbędne przesłanki”. Zwrócił uwagę, że Ukraina i Indie aktywnie współpracują przy niektórych projektach.

Przypomnijmy, w maju 2020 roku Biuro Prezydenta zapowiedziało azjatycką podróż Zełenskiego po zniesieniu ograniczeń kwarantanny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-