Ukraińcy w Polsce chcą zostać na dłużej

Ukraińcy w Polsce chcą zostać na dłużej

Ukrinform
Pracownicy migrujący z Ukrainy chcą pozostać w Polsce na dłużej lub przenieść się do tego kraju.

Świadczy o tym badanie przeprowadzone w grudniu wspólnie przez firmę rekrutacyjną EWL SA i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego - donosi korespondent Ukrinform.

33,2% respondentów nie ma nic przeciwko przeprowadzce do Polski na stałe, 24,1% - na kilka lat. Jednocześnie 15,7% nie chce dłużej zostać w Polsce, a 27% jest niezdecydowanych.

Jak zauważył Andrzej Korkus, prezes EWL SA, dane te pokazują, że migranci z Ukrainy bardzo pozytywnie oceniają działania polskich pracodawców i działania polskiej administracji państwowej w czasie pandemii koronawirusa. Za ważny czynnik nazwał fakt, że w czasie pandemii polska gospodarka ucierpiała relatywnie najmniej spośród krajów UE, a także mniej niż gospodarka Ukrainy.

Badanie zostało przeprowadzone przez EWL SA i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 10–14 grudnia 2020 r. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview). W badaniu wzięło udział 1230 obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce.

Według Głównego Urzędu Statystycznego pod koniec 2019 roku w Polsce przebywało ponad 1,3 mln Ukraińców. Na początku pandemii COVID-19 na Ukrainę wróciło ponad 150 tysięcy Ukraińców, ale później Ukraińcy zaczęli stopniowo wracać do Polski.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-