Ukraina przystąpiła do globalnego mechanizmu sankcji UE za łamanie praw człowieka

Ukraina przystąpiła do globalnego mechanizmu sankcji UE za łamanie praw człowieka

Ukrinform
Ukraina przyłączyła się do decyzji Rady UE o wprowadzeniu globalnego mechanizmu sankcji UE za łamanie praw człowieka.

Świadczy o tym Oświadczenie Wysokiego Przedstawiciela UE w sprawie przystąpienia szeregu krajów trzecich do tej polityki UE, opublikowane na stronie internetowej Rady Europejskiej , informuje Ukrinform.

Jest to decyzja Rady UE z 7 grudnia 2020 r., która określa warunki ramowe dla ukierunkowanych środków ograniczających w odpowiedzi na poważne naruszenia praw człowieka na całym świecie.

Należy zauważyć, że kraje kandydujące do przystąpienia do UE, Macedonia Północna, Czarnogóra, Serbia i Albania, potencjalny kandydat Bośnia i Hercegowina, Europejski Obszar Wolnego Handlu Norwegia, a także Ukraina, Armenia i Gruzja przystąpiły do decyzji Rady UE.

Deklaracja stwierdza, że kraje te zapewnią zgodność swoich polityk krajowych z decyzją Rady UE. Unia Europejska odnotowała te zobowiązania i przyjęła je z zadowoleniem.

Przypomnijmy, Rada Ministrów Spraw Zagranicznych UE na posiedzeniu 7 grudnia, które odbyło się w ramach telekonferencji, zatwierdziła globalny reżim unijnych sankcji za łamanie praw człowieka.

Ten reżim, znany również jako europejski odpowiednik Aktu Magnickiego, nie będzie miał ograniczeń geograficznych i będzie miał zastosowanie do każdej osoby lub instytucji na całym świecie, jeśli jest ona związana w poważne naruszenia praw człowieka, takie jak ludobójstwo, tortury, morderstwa i zaginięcia, przemoc, systemowe łamanie praw człowieka do zgromadzeń i zrzeszania się. Ich lista zostanie utworzona z inicjatywy krajów UE, które przedstawią rozsądne propozycje do rozpatrzenia przez Radę UE.

Środki osób i instytucji, które zostaną objęte sankcjami zostaną zamrożone w Unii Europejskiej. Osoby fizyczne otrzymają zakaz podróżowania do krajów europejskich, obywatele UE i europejskie instytucje finansowe będą miały zakaz dostarczania środków finansowych, w tym pożyczek, takim osobom i instytucjom.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-