Ukraina i Turcja podpisały kontrakty na uzbrojenie

Ukraina i Turcja podpisały kontrakty na uzbrojenie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Po raz pierwszy w historii Ministerstwo Obrony zawarło bezpośrednie umowy handlu zagranicznego na uzbrojenie - donosi Ukrinform, powołując się na służbę prasową MON.

Wiele kontraktów obronnych z firmami tureckimi podpisał sam minister obrony Andrij Taran.

Wydarzenie odbyło się w ramach wizyty delegacji tureckiej pod przewodnictwem prezesa tureckiej Dyrekcji Przemysłu Obronnego Ismaila Demira.

Zdaniem ministra obrony są to projekty, których celem jest radykalne wzmocnienie zdolności bojowych Marynarki Wojennej Ukrainy w celu zwiększenia bezpieczeństwa w regionie Morza Czarno-Azowskiego. Są to pierwsze konkretne umowy w ramach niedawno podpisanego porozumienia między Gabinetem Ministrów Ukrainy a Rządem Republiki Turcji.

Taran pochwalił członków delegacji tureckiej oraz wyraził uznanie prezydentowi Ukrainy Wołodymyrem Zełenskiemu za szybkie działania na rzecz realizacji porozumień osiągniętych podczas jego niedawnej wizyty w Turcji. Szef państwa - powiedział minister - ma nadzieję, że przedsiębiorstwa ukraińskiego kompleksu obronnego otrzymają silny impuls do rozwoju dzięki tureckim technologiom i inwestycjom.

Z kolei Ismail Demir zaznaczył, że Turcja i Ukraina mają wiele wspólnych obszarów współpracy w sektorze obronnym. Powiedział, że szybkość przejścia od porozumień do praktycznej interakcji budzi nadzieję na jego znaczący, wzajemnie korzystny wynik.

W październiku ukraiński minister obrony Andrij Taran i prezydent tureckiej dyrekcji przemysłu obronnego Ismail Demir podpisali memorandum przedstawiające plany uruchomienia i realizacji wspólnych projektów budowy okrętów wojennych, bezzałogowych statków powietrznych i wszystkich typów turbin.

Jednocześnie, Minister Obrony Ukrainy Andrij Taran i Minister Obrony Narodowej Republiki Turcji Hulusi Akar podpisali Ramową Umowę Wojskową między Gabinetem Ministrów Ukrainy a Rządem Republiki Turcji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-