Francja z zadowoleniem przyjmuje postęp w ramach formatu normandzkiego

Francja z zadowoleniem przyjmuje postęp w ramach formatu normandzkiego

Ukrinform
W ciągu roku od szczytu paryskiego 9 grudnia 2019 r. w formacie normandzkim strony osiągnęły znaczące rezultaty w realizacji jego decyzji – powiedziało 9 grudnia francuskie Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych, donosi korespondent Ukrinform.

„W ciągu roku od szczytu poczyniono znaczne postępy” - poinformowało francuskie MSZ.

Należy zwrócić uwagę, że po raz pierwszy od 2015 r. obserwuje się zawieszenie broni we wschodniej Ukrainie, co zmniejszyło liczbę ofiar.

Ponadto doszło do kilku wymian więźniów.

Jednak według oficjalnego Paryża kilka środków nie zostało jeszcze wdrożonych.

„Wzywamy wszystkie strony, aby należycie wypełniały swoje zobowiązania i kontynuowały konstruktywne dyskusje w ramach porządku obrad przyjętego na szczycie” - czytamy w oświadczeniu.

Zwraca się uwagę, że Francja wraz z Niemcami kontynuują wysiłki w formacie normandzkim, mające na celu przywrócenie Ukrainie pełnej suwerenności w Donbasie i ustanowienie trwałego pokoju we wschodniej Ukrainie.

9 grudnia 2019 r. W Paryżu odbył się szczyt w formacie normandzkim z udziałem przywódców Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-