Rozszerzona kwarantanna na Ukrainie będzie obowiązywać od 8 do 24 stycznia - Rada Ministrów

Rozszerzona kwarantanna na Ukrainie będzie obowiązywać od 8 do 24 stycznia - Rada Ministrów

Ukrinform
Gabinet Ministrów ustalił, że wzmocnione środki kwarantanny na Ukrainie będą obowiązywać od 8 do 25 stycznia powiedział premier Denys Szmyhal podczas posiedzenia rządu w środę, 9 grudnia, donosi korespondent Ukrinform.

„Zwiększone ograniczenia kwarantanny zostaną wprowadzone na Ukrainie od 8 do 24 stycznia przyszłego roku. Ze względów bezpieczeństwa nazwijmy je „wakacjami zimowymi”. Ma to na celu zapobieżenie pojawieniu się nowej potężnej fali zachorowań” - powiedział Szmyhal.

Przypomnijmy, od połowy marca na Ukrainie od dwóch miesięcy obowiązywała kwarantanna. Pierwszy etap złagodzenia ograniczeń kwarantanny rozpoczął się 11 maja. Następnie Gabinet Ministrów wprowadził na Ukrainie kwarantannę adaptacyjną, czyli stopniowe łagodzenie środków ograniczających w zależności od sytuacji epidemicznej w każdym regionie.

Jednocześnie 11 listopada rząd przyjął rezygnację z kwarantanny adaptacyjnej, decydując się na przejście na ogólnokrajową kwarantannę z ograniczeniami, która obowiązywały na pomarańczowym poziomie niebezpieczeństwa COVID-19.

Rząd wprowadził również weekendową kwarantannę, która trwała do 30 listopada.

4 grudnia Szmyhal ogłosił nowe ograniczenia kwarantanny na Ukrainie .

Tymczasem 5 grudnia naczelny lekarz sanitarny Wiktor Laszko zapowiedział zamknięcie szkół i przedszkoli oraz centrów handlowych na czas styczniowej kwarantanny, ale transport, hotele i ośrodki narciarskie będą otwarte.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-