Daniłow - pozycja Ukrainy w „Procesie mińskim” pozostaje niezmieniona

Daniłow - pozycja Ukrainy w „Procesie mińskim” pozostaje niezmieniona

Ukrinform
Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow oraz Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Królestwa Szwecji na Ukrainie Tobias Tiberg omówili sytuację bezpieczeństwa – napisano w komunikacie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony na Facebooku, donosi Ukrinform.

„W przededniu przewodnictwa Szwecji w OBWE 1 stycznia 2021 r. strony omówiły sytuację bezpieczeństwa, w szczególności we wschodniej Ukrainie. W szczególności w odniesieniu do „Porozumień mińskich” sekretarz Rady stwierdził, że stanowisko Ukrainy pozostaje niezmienione: Rosja musi wycofać wojska z tymczasowo okupowanych terytoriów i przywrócić Ukrainie kontrolę nad granicą ukraińsko-rosyjską”- czytamy w oświadczeniu.

Według Daniłowa kompromisy w procesie negocjacji są możliwe, ale nie ze szkodą dla naszych interesów narodowych i podkreślił, że strona ukraińska „nigdy nie przekroczy czerwonych linii”.

Daniłow zwrócił również uwagę, że Ukraina wraz z partnerami międzynarodowymi współpracuje, aby zakończyć wojnę.

Przypomnijmy, w grudniu wygasa Plan A, który zakładał rozwiązanie konfliktu w Donbasie środkami politycznymi i dyplomatycznymi. Obecnie przygotowywana jest nowa decyzja Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w sprawie sytuacji w obwodach donieckim i ługańskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-