Ukraina i UE uzgodniły przeprowadzenie Rady Stowarzyszeniowej 11 lutego

Ukraina i UE uzgodniły przeprowadzenie Rady Stowarzyszeniowej 11 lutego

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina i Unia Europejska uzgodniły przeprowadzenie Rady Stowarzyszeniowej 11 lutego 2021 r. -poinformował rządowy portal po internetowym spotkaniu premiera Ukrainy Denysa Szmyhala z Wysokim Przedstawicielem UE, Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Josepem Borrellem i Komisarzem UE ds. Sąsiedztwa i Rozszerzenia Oliverem Várhelyi, donosi Ukrinform.

„Strony uzgodniły przeprowadzenie Rady Stowarzyszeniowej w Brukseli 11 lutego 2021 r.” - czytamy w oświadczeniu.

Premier na spotkaniu podkreślił, że bardzo ważna dla Ukrainy jest praktyczna współpraca z UE w zapewnieniu dostępu do przyszłej szczepionki na koronawirusa.

Szmyhal podziękował również Unii Europejskiej za gotowość do kontynuowania aktywnego dialogu na temat realizacji Europejskiego Zielonego Kursu.

Zaproponował rozważenie możliwości nawiązania dialogu między ukraińskimi i europejskimi firmami i stowarzyszeniami w celu przyspieszenia wzajemnej integracji w łańcuchach produkcji i dostaw.

Szmyhal podkreślił również, że Ukraina dokłada wszelkich starań, aby realizować cele Układu stowarzyszeniowego z UE.

„Kontynuujemy reformy systemowe i głębokie przemiany. Integracja europejska jest podstawą rządowego programu działań, a wdrożenie Układu o stowarzyszeniu to nasza mapa drogowa dla reform” - powiedział.

Premier wyraził nadzieję, że podczas VII posiedzenia Rady Stowarzyszenia zostaną omówione priorytetowe obszary współpracy oraz obszary wspólnego zainteresowania dla realizacji Układu Stowarzyszeniowego i osiągania jego celów.

„Oczekuję, że najbliższe spotkanie zapewni postęp w dalszym rozwoju stowarzyszenia politycznego Ukrainy i integracji gospodarczej z UE, co znajdzie odzwierciedlenie w dokumentach końcowych” - powiedział Szmyhal.

Według niego Ukraina oczekuje od posiedzenia Rady Stowarzyszeniowj uzgodnienia wspólnych działań mających na celu praktyczną realizację porozumień szczytu UE-Ukraina, z których wiele jest dość ambitnych i kompleksowych.

Strony uzgodniły również, że podejmą starania o podpisanie Porozumienia o Wspólnej Przestrzeni Lotniczej podczas VII posiedzenia Rady Stowarzyszenia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-