Ukraina może zażądać odłączenia Rosji od SWIFT – Krawczuk

Ukraina może zażądać odłączenia Rosji od SWIFT – Krawczuk

Ukrinform
W przypadku braku postępów w negocjacjach do końca roku Ukraina może zażądać odłączenia Rosji od międzynarodowego systemu rozliczeń SWIFT – powiedział szef ukraińskiej delegacji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. Donbasu Leonid Krawczuk na antenie stacji telewizyjnej „Ukraina 24”.

„Jeśli do końca tego roku, a niedługo będą święta noworoczne… jeśli tak się nie stanie (wynik negocjacji), to myślę, że początek nowego roku będzie początkiem nowego standardu naszego rozumienia sytuacji, poszukiwania nowych wpływów i naszych propozycji nacisku na agresora” - powiedział Krawczuk.

Według niego mogą to być sankcje, które nazywane są „międzynarodowym systemem rozliczeń”.

„Jeśli Rosja nie chce osiągnąć porozumienia poprzez dyplomację i politykę, musimy zrobić wszystko, aby zmusić ją do powstrzymania agresji i przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy poprzez wspólną presję społeczności światowej i Ukrainy. I znajdziemy formy nacisku” - powiedział Krawczuk.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-