Format normandzki - Jermak zaproponował przyjęcie dokumentu w celu skutecznego działania TGK

Format normandzki - Jermak zaproponował przyjęcie dokumentu w celu skutecznego działania TGK

Ukrinform
Podczas wideokonferencji doradców politycznych przywódców „Czwórki Normandzkiej” szef Biura prezydenta Andrij Jermak zaproponował przyjęcie dokumentu dotyczącego efektywnej pracy Trójstronnej Grupy Kontaktowej w celu rozwiązania sytuacji w Donbasie - donosi Biuro Prezydenta, podaje Ukrinform.

„Andrij Jermak zwrócił uwagę na potrzebę zintensyfikowania prac Trójstronnej Grupy Kontaktowej. Dlatego wezwał do przyjęcia dokumentu, który dałby impuls dla formatu negocjacyjnego w Mińsku” - czytamy w oświadczeniu.

Według Jermaka takim dokumentem mógłby być przygotowany przez stronę ukraińską „Plan wspólnych działań członków Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. Realizacji porozumień mińskich”.

„Uważamy, że dokument taki pomógłby wdrażaniu Porozumień mińskich w pracach TGK. Dokument ten będzie wynikiem wszystkich ważnych wydarzeń zarówno w ramach formatu normandzkiego w przeszłości, jak i w pracach TGK. Wierzę, że jeśli dojdzie do porozumienia – ten plan może naprawdę stać się podstawą wielkiej mapy drogowej, którą możemy przyjąć na poziomie formatu normandzkiego”- powiedział Jermak.

Według niego dokument ten podsumowuje wszystkie postulaty zgłaszane przez strony na poprzednich spotkaniach TGK. Jednocześnie Jermak nie wyjaśnił, o jakie konkretne przepisy chodzi lub nie ma o tym wzmianki w komunikacie Biura.

Doradcy zgodzili się kontynuować konsultacje w sprawie opracowania mapy drogowej na podstawie tego dokumentu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-