Rosja powinna wrócić do Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji (JCCC) i nie blokować jego pracy – Cymbaliuk

Rosja powinna wrócić do Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji (JCCC) i nie blokować jego pracy – Cymbaliuk

Ukrinform
Rosja powinna zwrócić swoich przedstawicieli do Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji (Joint Center for Control and Co-ordination, JCCC) - powiedział Stały Przedstawiciel Ukrainy przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Jewhen Cymbaliuk podczas spotkania Stałej Rady OBWE - informuje korespondent Ukrinform.

„Zamiast stawiać fałszywe oskarżenia, strona rosyjska powinna podjąć praktyczne kroki w celu jak najszybszej realizacji uzgodnionych porozumień, w tym deeskalacji stanu bezpieczeństwa w terenie. Na przykład mogłaby powrócić swoich funkcjonariuszy do ukraińsko-rosyjskiego organu bilateralnego JCCC i zaprzestać po trzech latach blokowania tego mechanizmu” - powiedział ukraiński dyplomata.

Zauważył, że członkowie nielegalnych ugrupowań zbrojnych noszący opaski „JCCC”, które misja OBWE odnotowuje codziennie na terenach wycofania, „nie mają prawa zastępować rosyjskich oficerów”.

SMM OBWE na Ukrainie w swoich raportach regularnie informuje o nielegalnej obecności bojowników rosyjskich grup zbrojnych z opaskami „JCCC” na obszarach wycofania.

W grudniu 2017 r. oficerowie Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej jednostronnie opuścili JCCC i opuścili Ukrainę. Oficjalnie nie otrzymano informacji o ich powrocie. Od tego czasu działała tylko ukraińska strona JCCC.

Delegacja ukraińska do OBWE wielokrotnie podkreślała, że pojawienie się mężczyzn w mundurach wojskowych z opaskami JCCC, odnotowywano przez obserwatorów na niekontrolowanym terytorium w pobliżu Stanicy Ługańskiej. Jest to rażącą próbą legitymizacji rosyjskiej obecności wojskowej w strefie demarkacyjnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-