Ukraina wzywa państwa - uczestników OBWE do przyłączenia się do Platformy Krymskiej

Ukraina wzywa państwa - uczestników OBWE do przyłączenia się do Platformy Krymskiej

Ukrinform
Ukraina wzywa państwa uczestniczące w OBWE do wspierania wysiłków Kijowa w ramach nowej Platformy Krymskiej, w tym podczas grudniowej Rady Ministerialnej OBWE w Tiranie.

Stwierdził o tym Stały Przedstawiciel Ukrainy przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Jewgienij Cymbaluk na posiedzeniu Stałej Rady OBWE w czwartek w Wiedniu - poinformował korespondent Ukrinformu.

„Informuję, że Ukraina wystąpiła z propozycją nowego formatu konsultacji i koordynacji - Platformy Krymskiej - w celu zwiększenia skuteczności międzynarodowej odpowiedzi na długotrwałą okupację Krymu” - powiedział dyplomata.

Według niego inicjatywa ma na celu zgromadzenie pod swoim „parasolem” wszystkich spotkań i inicjatyw tematycznych dotyczących kwestii krymskiej w ramach organizacji międzynarodowych, w tym OBWE, innych międzynarodowych forów rządowych i pozarządowych.

„Mamy nadzieję, że państwa uczestniczące połączą się z naszymi wysiłkami w ramach tej Platformy, w tym podczas zbliżającej się Rady Ministrów w Tiranie” - powiedział Cymbaluk.

Dyplomata zaznaczył, że chociaż OBWE jest zaangażowana w rozwiązanie konfliktu w Donbasie poprzez działania SMM i TKG, „nie można tego powiedzieć o Krymie, któremu rosyjskie władze okupacyjne nadal odmawiają dostępu do międzynarodowych mechanizmów monitorujących”.

„Publiczne oświadczenia i stanowiska są ważne, aby agresor wiedział, że jego działania nie są zapomniane i czeka na nie odpowiednia reakcja” - powiedział Cymbaluk.

Jak informował Ukrinform, prezydent Wołodymyr Zełenski przedstawił 23 września ONZ koncepcję międzynarodowej Platformy Krymskiej i zaprosił partnerów międzynarodowych do przyłączenia się do tej inicjatywy w celu połączenia sił w celu odbicia Krymu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-