Zełenski ujawnił pierwsze z pięciu pytań, które Ukraińcom zostanie zadane 25 października

Zełenski ujawnił pierwsze z pięciu pytań, które Ukraińcom zostanie zadane 25 października

wideo
Ukrinform
Jedno z pięciu pytań, które Ukraińcom planują zadać w dniu wyborów samorządowych 25 października, dotyczy dożywotniego więzienia za korupcję na szczególnie dużą skalę - powiedział Wołodymyr Zełenski, w wystąpieniu wideo opublikowanym na kanale Telegram przez Biuro Prezydenta.

„25 października w lokalu wyborczym będzie można odpowiedzieć na 5 ważnych pytań. Pytanie nr 1: Czy konieczne jest wprowadzenie dożywotniego więzienia za korupcję na szczególnie dużą skalę” - powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, 13 października prezydent Wołodymyr Zełeński opublikował apel wideo wzywający Ukraińców do udziału w wyborach w niedzielę 25 października i udzielenia odpowiedzi na pięć ważnych pytań.

OPORA stwierdziła, że jeśli sondaż obywateli ogłoszony przez Zełenskiego w dniu lokalnych wyborców zostanie przeprowadzony w lokalu wyborczym, to nie będzie miał podstaw prawnych, a jeśli będzie prowadzony na ulicy, nie będzie miał skutków prawnych.

Z kolei przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow zaznaczył, że ani budżet, ani nowelizacja budżetu nie zapewniają środków na takie badanie. Ponadto, według niego, zgodnie z prawem, takie sondaże mogą odbywać się tylko poza lokalami wyborczymi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-