Zełenski i Duda w Odessie uczcili pamięć Lecha Kaczyńskiego

Zełenski i Duda w Odessie uczcili pamięć Lecha Kaczyńskiego

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski oraz Prezydent RP Andrzej Duda i jego żona w Odessie uczcili pamięć Prezydenta RP w latach 2005-2010 Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w 2010 roku - poinformowała prezydencka służba prasowa, donosi Ukrinformu

„Głowa państwa ukraińskiego i polska para prezydencka złożyli kwiaty na tablicy pamiątkowej ustanowionej w cześć zmarłego prezydenta na budynku nr 1 przy ulicy Lecha Kaczyńskiego” - czytamy w oświadczeniu.

Biuro Prezydenta poinformowało, że pomnik odsłonięto w ramach Dni Polski, które odbywały się w Odessie w maju 2010 roku. Wtedy w wydarzeniu uczestniczył Andrzej Duda, który był wówczas Ministrem Kancelarii Prezydenta RP.

Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda uczcili pamięć Lecha Kaczyńskiego / Zdjęcie: Biuro Prezydenta

Przypomnijmy, 11-13 października, prezydent Polski Andrzej Duda przebywał z oficjalną wizytą na Ukrainie.

10 kwietnia 2010 r. samolot rządu polskiego Tu-154M z 96 osobami na pokładzie rozbił się podczas lądowania na lotnisku wojskowym Smoleńsk-Północ. To tragiczne wydarzenie zabiło wszystkich na pokładzie, w tym parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich, a także całe dowództwo wojskowe i znaczną część polskiej elity politycznej. Polska delegacja wtedy leciała do Katynia, aby uhonorować Polaków zmarłych w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-