Andrzej Duda odsłonił pomnik legendy „Solidarności” w pobliżu budynku Ambasady RP w Kijowie

Andrzej Duda odsłonił pomnik legendy „Solidarności” w pobliżu budynku Ambasady RP w Kijowie

zdjęcie
Ukrinform
Przed budynkiem polskiej ambasady w Kijowie Prezydent RP Andrzej Duda odsłonił pomnik legendarnej działaczki „Solidarności” Anny Walentynowicz, etnicznej Ukrainki Anny Lubczyk, – donosi Ukrinform, powołując się na Kancelarię Prezydenta RP .

„Pomnik ten symbolizuje solidarność między narodem polskim i ukraińskim” - powiedział Andrzej Duda.

W Ambasadzie RP w Kijowie Duda odznaczył również polskich żołnierzy Wojsk Specjalnych realizujących w ramach sojuszniczej współpracy działania szkoleniowe na Ukrainie.

We wtorek Duda złoży wizytę w Odessie, gdzie zostanie podpisane porozumienie o współpracy między portami w Gdańsku i Odessie, a także weźmie udział w forum gospodarczym.

Przypomnijmy, Prezydent RP Andrzej Duda 11-13 października przebywa z oficjalną wizytą na Ukrainie. W poniedziałek spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, przewodniczącym Rady Najwyższej Dmytro Razumkowem i premierem Denysem Szmyhalem.

Anna Walentynowicz (Lubczyk) jest znaną polską działaczką „Solidarności”. Była jedną z inicjatorek powstania związków zawodowych i procesów demokratycznych w Polsce na początku lat 80. W Polsce nazywana jest często „matką Solidarności”. Walentynowicz zginęła w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-