Sankcje wobec Rosji powinny obowiązywać do całkowitej deokupacji Donbasu i Krymu – Duda

Sankcje wobec Rosji powinny obowiązywać do całkowitej deokupacji Donbasu i Krymu – Duda

Ukrinform
Sankcje nałożone na Rosję za agresję na Ukrainę muszą być kontynuowane do czasu przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy – powiedział prezydent Polski Andrzej Duda na wspólnej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim konferencji prasowej w poniedziałek w Kijowie.

„Potwierdzam jeszcze raz: Polska wspiera Ukrainę w kwestii ukraińskich granic i że granice muszą zostać przywrócone w ramach uznanych na arenie międzynarodowej. Oznacza to przywrócenie kontroli Ukrainy nad terytoriami obwodów ługańskiego i donieckiego. Oznacza to również odzyskanie kontroli nad Krymem” - powiedział Duda.

Andrzej Duda zaznaczył również, że sprawa Krymu jest bardzo ważna i dodatkowo podkreślił, że Polska na arenie międzynarodowej wszędzie podkreśla, że Krym jest okupowany przez Rosję.

Prezydent RP powiedział, że sankcje nałożone w związku z rosyjską agresją są „czymś naturalnym i Polska jest przekonana, że do zakończenia okupacji polityka sankcji musi być zdecydowanie kontynuowana”.

„I zawsze będziemy wzywać do tego UE i różne społeczności międzynarodowe” - powiedział Duda i dodał, że jakiekolwiek przesunięcie granic siłą po drugiej wojnie światowej w Europie jest niedopuszczalne, a społeczność międzynarodowa nigdy nie powinna się na to godzić.

Przypomnijmy, 11-13 października prezydent Polski Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda przebywają z oficjalną wizytą na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-