Andrzej Duda będzie przebywał z oficjalną wizytą na Ukrainie 11-13 października

Andrzej Duda będzie przebywał z oficjalną wizytą na Ukrainie 11-13 października

Ukrinform
Prezydent RP Andrzej Duda złoży oficjalną wizytę na Ukrainie w dniach 11-13 października – podaje Kancelaria Prezydenta RP, donosi Ukrinform.

„W dniach 11-13 października 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką złoży oficjalną wizytę na Ukrainie” - czytamy w komunikacie.

Jak podaje „Polskie Radio”, w trakcie wizyty odbędą się rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

Planowany jest udział Prezydenta RP w wydarzeniach z okazji 80. rocznicy zbrodni katyńskiej w Bykowni oraz w odsłonięciu pomnika legendy Solidarności, etnicznej Ukrainki Anny Walentynowicz, w Ambasadzie RP w Kijowie.

W Kijowie Duda złoży także symboliczny kosz z kłosami pszenicy pod pomnikiem ofiar Hołodomoru na Ukrainie w latach 1932-1933 oraz zapali znicz przed Krzyżem Bohaterów Niebiańskiej Sotni.

Prezydenci Ukrainy i Polski otworzą w Odessie ukraińsko-polskie forum transportowo-logistyczne, a w ich obecności zostanie podpisane porozumienie między portami w Odessie i Gdańsku.

W Odessie Duda złoży kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą byłemu prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-