Czubarow - Medżlis nie porzucił idei zorganizowania „Marszu na Krym”

Czubarow - Medżlis nie porzucił idei zorganizowania „Marszu na Krym”

Ukrinform
Medżlis Tatarów krymskich zamierza odbyć pokojowy marsz z kontynentu ukraińskiego na okupowany Krym.

Zaplanowano go na początek maja 2020 roku - powiedział Szef Medżlisu Refat Czubarow na antenie „Radio. Krym. Realia.”, donosi Ukrinform.

„Istota tej akcji polega na tym, że razem z nami, z Tatarami Krymskimi, z obywatelami Ukrainy z lądowej części kraju na półwysep kontrolowany przez rosyjskich okupantów przejdą również znani europejscy politycy z różnych organizacji międzynarodowych - OBWE , czy Rady Europy. Jak tylko warunki będą sprzyjające, jak tylko otworzą się granice między państwami, wznowimy prace nad przygotowaniami do marszu. Ta akcja na pewno się odbędzie - podkreślił Czubarow.

Refat Czubarow ogłosił 6 grudnia 2019 r. przygotowanie i przeprowadzenie międzynarodowej pokojowej akcji „Świat - przeciwko przemocy i okupacji. Marsz Godności ”. Podczas marszu aktywiści 3 maja zamierzali przekroczyć granicę administracyjną na Krym. To data szóstej rocznicy zakazu wjazdu na półwysep narodowemu przywódcy Tatarów krymskich Mustafie Dżemilewowi.

Kontrolowane przez Rosję władze krymskie nazwały to prowokacją i obiecały „twardą odmowę”.

Organizatorzy „Marszu na Krym” musieli przełożyć akcję z powodu pandemii koronawirusa. Nowa data akcji nie jest jeszcze znana.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-