Putin potrzebuje wojny w Donbasie – Volker

Putin potrzebuje wojny w Donbasie – Volker

Ukrinform
Były specjalny Przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds Ukrainy Kurt Volker uważa, że prezydent Rosji Władimir Putin jest bardzo zadowolony z obecnej sytuacji w Donbasie – donosi „Voice of America”, podaje Ukrinform.

„On (Putin - red.) nie widzi potrzeby rozwiązania sytuacji - jest szczęśliwy, że może toczyć wojnę hybrydową na niskim szczeblu z Ukrainą, która osłabia Ukrainę i oddziela ją od UE” - powiedział Volker.

Dodał, że ważne jest zapewnienie kontynuacji reżimu sankcji wobec Rosji.

„Wtedy Rosja zobaczy, że sankcje nie znikną, dopóki nie dopuści do nastania pokoju na Ukrainie i nie wycofa się z Krymu” - powiedział były urzędnik.

Volker podkreślił również znaczenie podniesienia ceny dla Putina za jego agresję na Ukrainę wśród samych Rosjan.

„To niepopularny pomysł w Moskwie, kiedy rosyjscy żołnierze zabijają ukraińskich cywilów i ukraińskich żołnierzy. Ludzie nie rozumieją, dlaczego rosyjscy żołnierze walczą ze swoimi braćmi na Ukrainie. Dlatego Putin stara się zachować to w tajemnicy, dlatego nie przyzna się do otwartej operacji wojskowej, którą tam prowadzi… W rosyjskim społeczeństwie jest presja. I musimy zwiększyć tę presję poprzez fakt wojny na Ukrainie”- powiedział.

„Robimy wszystko, aby wnieść swój wkład w Proces miński bez szkody dla naszych interesów narodowych. Oczywiście Rosja jest zainteresowana pokazaniem Ukrainy jako państwa słabego”- powiedziała Wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olha Stefaniszyna podczas drugiego dnia forum zorganizowanego przez Amerykańskie Centrum Analiz Polityki Europejskiej (SERA).

Dodała, że Ukraina potwierdza swoje zaangażowanie w zawieszenie broni.

„Regularnie inicjujemy i prowadzimy spotkania Trójstronnej grupy. Wyraźnie potwierdzamy nasze zaangażowanie w zawieszenie broni przeciwko manipulacji strony rosyjskiej i naruszaniu przez nią reżimu”- powiedziała Stefaniszyna.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-