Borrell spotkał się z Taranem, aby omówić współpracę między Ukrainą a UE

Borrell spotkał się z Taranem, aby omówić współpracę między Ukrainą a UE

zdjęcie
Ukrinform
Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell planuje omówienie współpracy między Ukrainą a UE podczas spotkania z ukraińskim ministrem obrony Andrijem Taranem.

Jak donosi Ukrinform, Borrell napisał o tym na Twitterze.

„Spotkałem się z ministrem obrony Taranem w celu omówienia współpracy między Ukrainą a UE w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. UE nadal w pełni wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy”- napisał.

Ponadto, jak podał Ukrinform, Borrell i członkowie delegacji Unii Europejskiej na czele z nim brali udział w ceremonii uhonorowania poległych ukraińskich obrońców w Kompleksie Pamięci na terenie Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Wraz z ministrem obrony Ukrainy Andrijem Taranem zagraniczni goście uhonorowali poległych ukraińskich obrońców i złożyli kwiaty na Steli Pamięci.

Przedstawiciele delegacji UE uhonorowali poległych obrońców Ukrainy / Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Ukrainy

22 września wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell, złożył pierwszą wizytę na Ukrainie od czasu objęcia urzędu.

Podczas wizyty Borrell ma spotkać się z czołowymi przywódcami politycznymi kraju, przedstawicielami OBWE i społeczeństwa obywatelskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-