Kuleba w OBWE - Pomimo prowokacji Ukraina nadal przestrzega zawieszenia broni

Kuleba w OBWE - Pomimo prowokacji Ukraina nadal przestrzega zawieszenia broni

Ukrinform
Podczas oficjalnej wizyty Prezydenta Ukrainy w Republice Austrii Minister Spraw Zagranicznych Dmytro Kuleba wystąpił przed Stałymi Przedstawicielami państw członkowskich UE do OBWE - podała służba prasowa MSZ, donosi Ukrinform.

W szczególności minister podkreślił, że SMM OBWE powinno mieć pełny i niezakłócony dostęp do każdego obszaru w strefie konfliktu, w tym do czasowo niekontrolowanego odcinka ukraińsko-rosyjskiej granicy państwowej.

"Z pewnością w procesie rozstrzygania OBWE musi być bezstronna wobec stron konfliktu - Rosji i Ukrainy. Jednocześnie w interesie wszystkich leży aktywna OBWE, która w pełni promuje pokój i „deokupację” naszych terytoriów" - powiedział Kuleba.

Poinformował też o naruszeniu przez Rosję zawieszenia broni w dniu 6 września, w którym zginął jeden ukraiński żołnierz, a inny został ranny.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy powiedział, że mimo prowokacji Ukraina podkreśla znaczenie dalszego trzymania się reżimu trwałego i kompleksowego zawieszenia broni.

Przypomnijmy, reżim całkowitego i kompleksowego zawieszenia broni w Donbasie został ustanowiony 27 lipca 2020 r. Jednak 6 września formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej ostrzelały z broni strzeleckiej ukraińskie stanowiska w okolicach Pryczepyliwki w obwodzie ługańskim. Jeden z żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy zginął.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-