Pierwsza wizyta międzynarodowa od wprowadzenia kwarantanny - Zełenski przybył do Austrii

Pierwsza wizyta międzynarodowa od wprowadzenia kwarantanny - Zełenski przybył do Austrii

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski przybył do Republiki Austrii z oficjalną wizytą.

Uroczystość spotkania Wołodymyra Zełenskiego w Kancelarii Prezydenta Federalnego Republiki Austrii transmitowało Biuro Prezydenta Ukrainy.

„Nasza pierwsza wizyta międzynarodowa od wprowadzenia kwarantanny - do Austrii. Nasze kraje mają długie relacje historyczne, a nowe wyzwania wymagają ich wzmocnienia. Jestem wdzięczny Austrii za wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy”- napisał ukraiński szef państwa na Twitterze.

Przypomnijmy, 15-16 września prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa z oficjalną wizytą w Republice Austrii.

Podczas wizyty Prezydent odbędzie rozmowy z Prezydentem Austrii Alexandrem Van der Bellenem, Kanclerzem Federalnym Sebastianem Kurzem oraz Przewodniczącym Rady Narodowej (parlamentu) Austrii Wolfgangiem Sobotką.

Zełenski i Van der Bellen wezmą również udział w Forum Ekonomicznym.

Podczas wizyty Prezydent Ukrainy wraz z żoną wezmą udział w ceremonii prezentacji ukraińskojęzycznego audioprzewodnika w wiedeńskim Muzeum Historii Sztuki.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-