Prokuratura Generalna oceniła straty wynikające z tymczasowej okupacji Krymu

Prokuratura Generalna oceniła straty wynikające z tymczasowej okupacji Krymu

Ukrinform
W wyniku rosyjskiej okupacji Krymu Ukraina poniosła straty rzędu tryliona hrywien – powiedział w wywiadzie dla „Radio Swoboda” zastępca prokuratora generalnego Gyunduz Mamedov, donosi Ukrinform.

„Według wstępnych danych z postępowań karnych, szkody na samym Krymie sięgają jednego tryliona hrywien. Oczywiście nie jest to kwota stała, ponieważ agresja Rosji trwa, a także łamanie praw obywateli na okupowanych terytoriach półwyspu i Donbasu” - powiedział Mamedov.

Przypomnijmy, w 2019 roku prokuratura ARK oszacowała straty spowodowane okupacją Krymu przez Rosję na 1 trylion 80 mld 352 mln UAH.

Rada Najwyższa oficjalnie ogłosiła datę rozpoczęcia czasowej okupacji Krymu i Sewastopola przez Rosję 20 lutego 2014 roku.

Organizacje międzynarodowe uznały okupację i aneksję Krymu za nielegalne oraz potępiły działania Rosji. Kraje zachodnie nałożyły sankcje gospodarcze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-