Jermak uważa, że kolejne spotkanie „doradców normandzkich” odbędzie się za kilka tygodni

Jermak uważa, że kolejne spotkanie „doradców normandzkich” odbędzie się za kilka tygodni

Ukrinform
Kolejne spotkanie doradców politycznych przywódców krajów „normandzkich” może odbyć się za kilka tygodni - powiedział szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak na briefingu podczas roboczego wyjazdu głowy państwa do obwodu odeskiego, donosi Ukrinform.

„Od poniedziałku zespoły doradców zaczną ze sobą współpracować, przygotowując się. Myślę, że następne spotkanie będzie kontynuowane za kilka tygodni”- powiedział Jermak.

Przypomnijmy, 11 września w Berlinie odbyły się rozmowy na poziomie doradców politycznych przywódców formatu normandzkiego. Trwały 7 godzin. Głównymi tematami dyskusji był stan realizacji postanowień paryskiego szczytu liderów „Czwórki Normandzkiej” , który odbył się w 2019 roku oraz przygotowania do kolejnego szczytu; zawieszenie broni w Donbasie, praca w Trójstronnej Grupie Kontaktowej, wymiana zatrzymanych i inne.

Ukrainę na spotkaniu reprezentował wicepremier - minister ds. Reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow, szef Biura Prezydenta Andrij Jermak. W skład delegacji wchodzili także przedstawiciele Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Rady Najwyższej, Ministerstw Obrony i Spraw Zagranicznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-