Andrzej Duda planuje przyjechać na Ukrainę w październiku

Andrzej Duda planuje przyjechać na Ukrainę w październiku

Ukrinform
Prezydent RP Andrzej Duda planuje złożyć wizytę na Ukrainie w dniach 12-13 października. - stwierdził podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Jan Hofmokl, dyrektor Departamentu Wschodniego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - informuje korespondent Ukrinform.

„Wizyta prezydenta Dudy na Ukrainie zaplanowana jest na 12-13 października” - powiedział Hofmokl.

Zaznaczył, że szczegóły wizyty są obecnie finalizowane. Obecnie oczekuje się, że pierwszego dnia wizyty Duda będzie w Kijowie, a plan na drugi dzień wizyty jest nadal ustalany.

Dyrektor Departamentu Wschodniego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP poinformował, że w najbliższym czasie planowane jest również posiedzenie Ukraińsko-Polskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej.

Hofmokl podkreślił, że stosunki polsko-ukraińskie są obecnie bardzo intensywne, ze spotkaniami eksperckimi między Kijowem a Warszawą na różne tematy. W szczególności trwają negocjacje w sprawie wydawania zezwoleń na przewozy tranzytowe, omawiane są szczepienia, opieka zdrowotna i wiele innych.

„Strategiczne partnerstwo z Ukrainą widzimy w jeszcze większym zaangażowaniu Kijowa w rozwiązywanie problemów tej części Europy, bo ukraiński głos jest ważny” - powiedział polski dyplomata.

Wcześniej polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział Ukrinformowi na forum w Karpaczu, że wizyta Dudy na Ukrainie odbędzie się w październiku. Minister zaznaczył jednocześnie, że może odwiedzić Kijów przed wizytą Prezydenta RP.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-