Nord Stream 2 to realne zagrożenie dla stabilności w Europie – Razumkow

Nord Stream 2 to realne zagrożenie dla stabilności w Europie – Razumkow

Ukrinform
Budowa gazociągu Nord Stream-2 stwarza realne zagrożenie dla stabilności gospodarczej i politycznej w Europie - podkreślił to przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Dmytro Razumkow podczas spotkania z marszałkiem Senatu RP Tomaszem Grodzkim, donosi Ukrinform powołując się na służbę prasową parlamentu.

„Musimy nadal zajmować zdecydowane stanowisko w sprawie budowy Nord Stream 2, bo to realne zagrożenie dla stabilności gospodarczej i politycznej w Europie” - powiedział Razumkow, podkreślając, że ważnym aspektem współpracy między Ukrainą a Polską jest współpraca w kwestiach bezpieczeństwa energetycznego.

Jednocześnie Razumkow wyraził przekonanie, że współpraca parlamentów przyczyni się do rozwoju strategicznego partnerstwa między Ukrainą a Polską oraz przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w Europie.

Razumkow podkreślił również, że sytuacja bezpieczeństwa w regionie wymaga dalszej aktywnej współpracy między delegacjami parlamentarnymi Ukrainy i Polski w ramach organizacji międzynarodowych. Podziękował za wieloletnie wsparcie Ukrainy w walce o integralność terytorialną i suwerenność, a także stabilne, niezmienne stanowisko Polski w tej sprawie na arenie międzynarodowej.

Przewodniczący Rady Najwyższej podkreślił również, że integracja europejska i euroatlantycka pozostaje niezmiennymi priorytetami polityki zagranicznej Ukrainy.

„Mamy dobre stosunki międzyparlamentarne z Polską, a Ukraina jest gotowa je pogłębiać, bo międzynarodowe wsparcie pomaga naszemu krajowi w opanowaniu presji kraju agresora” - powiedział Razumkow.

Podczas spotkania omówiono także sytuację na Białorusi.

„Stanowisko Ukrainy było wielokrotnie wypowiadane: ważne jest dla nas, aby Białoruś rozwijała się jako demokratyczne, wolne państwo, a jej władzę uznawali mieszkańcy Białorusi i innych krajów. Ukraina nigdy nie ingeruje w proces wyborczy innych państw, ale ważne jest dla nas, aby został wybrany prawowity rząd. To nie tylko kwestia zachowania państwowości Białorusi, ale także stabilności w regionie - podkreślił Razumkow.

Przypomnijmy, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Dmytro Razumkow 10 września przebywał z oficjalną wizytą w Republice Litewskiej.

Dodatkowo w ramach tego wyjazdu odbyło się spotkanie z Marszałkiem Senatu RP Tomaszem Grodzkim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-