Partnerzy Ukrainy zostali poinformowani, kto faktycznie zerwał rozejm w Donbasie – MSZ

Partnerzy Ukrainy zostali poinformowani, kto faktycznie zerwał rozejm w Donbasie – MSZ

komentarz
Ukrinform
Ukraina poinformowała kluczowych partnerów międzynarodowych o tym, kto faktycznie złamał zawieszenie broni w Donbasie, i oczekuje na ich odpowiedź po dokładnym zbadaniu sytuacji - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas wideo - transmisji Skype z Rumunii w programie „Swoboda słowa na ICTV”, donosi korespondent Ukrinform.

„Zrobiliśmy to (informując o zaostrzeniu w Donbasie, - red.) wczoraj i nie przestajemy dzisiaj. Wszyscy nasi kluczowi partnerzy otrzymali szczegółowe informacje o tym, co się stało. Bardzo ważne jest, abyśmy przynieśli prawdę o tym, co wydarzyło się w Donbasie, kto zerwał zawieszenie broni. Ale jak dotąd nie było żadnej reakcji. Jestem przekonany, że biorąc pod uwagę delikatność sytuacji, zostanie ona dokładnie zbadana w stolicach międzynarodowych, a potem będzie informacja zwrotna” - powiedział Kuleba.

Jednocześnie podkreślił, że Ukraina w tej sytuacji zachowuje absolutne poparcie społeczności międzynarodowej, która stoi na stanowisku, że zawieszenie broni powinno być kontynuowane i konieczne jest poszukiwanie dyplomatycznego sposobu uregulowania i „deokupacji” naszych terytoriów.

Przypomnijmy, 6 września Dmytro Kuleba zainicjował pilną rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Rosji Serhij Ławrowem w związku z ostrzałem na Donbasie, w wyniku którego zginął jeden ukraiński żołnierz, a drugi ranny.

6 września rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie naruszyły zawieszenie broni, powodując śmierć jednego ukraińskiego żołnierza i zranienie innego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-