Zełenski - o powrocie więźniów: Ukraina swoich nie zostawia

Zełenski - o powrocie więźniów: Ukraina swoich nie zostawia

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił, że Ukraina walczy o powrót każdego obywatela do domu.

Jak donosi Ukrinform, Prezydent napisał o tym na Facebooku w poście poświęconym rocznicy wymiany więźniów.

„Rok temu nasi przetrzymywani marynarze i więźniowie polityczni wrócili do domów. Walczyliśmy o nich w całym kraju. Czekaliśmy na nich w całym kraju. I płakaliśmy ze szczęścia w całym kraju” - podkreślił Prezydent i dodał, że wszyscy czuli się wtedy niesamowicie silni.

„Bo tylko silny kraj walczy o każdego ze swoich obywateli i wraca ich do domu. Bez „ale”- podkreślił Zełenski.

"Tak było, tak jest i tak będzie zawsze. Bo Ukraina nie zostawia swoich!" - podkreślił Prezydent.

Jak powiedział, mimo że minął rok, pamięta niemal każdą chwilę tego dnia. „Oczy rodziców, żon i dzieci. Co minutę spoglądali na zegar. Przyspieszone bicie serca. I wreszcie moment, w którym na horyzoncie pojawił się upragniony samolot. A potem - uśmiechy, uściski, łzy. Córka biegnie do ojca na ręce. Mama całuje i obejmuje syna. Trzeba iść do mediów i coś powiedzieć, ale gula w gardle uniemożliwia mówienie - głowa państwa podzieliła się swoimi wspomnieniami.

Przypomnijmy, 7 września 2019 r. doszło do wzajemnego uwolnienia zatrzymanych między Ukrainą a Rosją .

W ramach wymiany 11 kremlowskich więźniów politycznych wróciło na Ukrainę, w tym Oleg Sencow, a także 22 marynarzy ukraińskich i 2 oficerów SBU, którzy zostali nielegalnie schwytani wraz z trzema okrętami marynarki wojennej w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie 2018 r.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-