Kuleba powiedział o programie szczytu Ukraina-UE

Kuleba powiedział o programie szczytu Ukraina-UE

Ukrinform
Szczyt Ukraina-UE zaplanowany na 1 października nie został jeszcze przełożony, a Kijów do niego się przygotowuje - poinformował o tym podczas rozmowy w Radio „Swoboda” minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, donosi Ukrinform.

„Wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olga Stefaniszyna bardzo energicznie przygotowuje się do tego szczytu i napełnia go „potężną treścią” - powiedział.

Komentując program, Kuleba nazwał jego głównym punktem - „postęp”.

„Integracja europejska Ukrainy jest procesem na tak dużą skalę, że nie da się jej do niczego zawęzić. Jesteśmy również zainteresowani aktualizacją umowy stowarzyszeniowej. Interesuje nas integracja z rynkiem cyfrowym. Interesuje nas postęp w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości, pogłębianie współpracy w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości oraz współpraca z UE w powstrzymywaniu rosyjskiej agresji”- powiedział.

Ponadto Kuleba zaznaczył, że Ukraina jest zainteresowana udziałem Unii Europejskiej w odbudowie okupowanej części Donbasu po jej wyzwoleniu.

Poprzedni szczyt UE-Ukraina odbył się w lipcu ubiegłego roku. W rezultacie podpisano umowy dotyczące finansowego wsparcia społeczeństwa obywatelskiego, decentralizacji, środków antykorupcyjnych i reform.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-