Nowe sankcje UE nałożono na hakerów i za cyberataki – Kuleba

Nowe sankcje UE nałożono na hakerów i za cyberataki – Kuleba

Ukrinform
Decyzja Unii Europejskiej o nałożeniu sankcji za cyberataki pomoże powstrzymać agresywne działania Rosji w cyberprzestrzeni – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba. Decyzja Unii Europejskiej o nałożeniu sankcji za cyberataki pomoże powstrzymać agresywne działania Rosji w cyberprzestrzeni – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba.

„Z zadowoleniem przyjmuję decyzję UE o podjęciu środków restrykcyjnych wobec tych, którzy dokonują cyberataków. Pozwoli to UE na nałożenie sankcji na osoby i organizacje, które przeprowadzają cyberataki lub wspierają takie przestępstwa. Pomoże też powstrzymać agresywne działania Rosji w cyberprzestrzeni”- powiedział Kuleba .

Według niego krok ten zwiększy odporność cyberprzestrzeni na ataki zagrażające fundamentom demokratycznych społeczeństw.

Minister napisał jednocześnie, że nowy system sankcji UE przewiduje również sankcje za cyberataki na państwa trzecie. „W związku z tym otwiera możliwości współpracy między Ukrainą a UE w zakresie śledzenia, wykrywania i reagowania na tych, którzy dokonują cyberataków na infrastrukturę krytyczną naszego państwa” - powiedział Kuleba.

Unia Europejska podobno nałożyła sankcje za cyberataki, nakładając je na obywateli i struktury w Rosji, Chinach i KRLD.

Sankcjami objęto czterech obywateli Federacji Rosyjskiej oraz główny ośrodek technologii specjalnych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-