Krawczuk - o negocjacjach w sprawie Donbasu: pójdziemy na kompromisy

Krawczuk - o negocjacjach w sprawie Donbasu: pójdziemy na kompromisy

Ukrinform
Nowo powołany przedstawiciel Ukrainy w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Leonid Krawczuk jest gotów na kompromis w rozmowach z Rosją w sprawie rozwiązania sytuacji w Donbasie.

Powiedział to w wywiadzie dla „RBK Ukraina”.

W szczególności, zdaniem Krawczuka, jego misją jako szefa delegacji ukraińskiej w TGK jest zakończenie wojny i zaprowadzenie pokoju na Ukrainie.

„To moja misja, aby w Donbasie i na Ukrainie panował pokój. Zrobię wszystko, co w mojej mocy. Będziemy iść na kompromisy” - powiedział Krawczuk.

Jednocześnie podkreślił, że możliwe są kompromisy w kwestii „sposobu zarządzania sytuacją”, ale kwestie suwerenności, integralności terytorialnej i niezależności nie podlegają kompromisowi.

Krawczuk uważa, że ​​konieczne jest uzgodnienie zarządzania w Donbasie, które przyniesie korzyści mieszkającym tam ludziom.

„Jest status Donbasu i jest status zarządzania terytorium Donbasu, status samorządu lokalnego, jest status polityczny Donbasu. Będę zalecał przejście z ogólnych słów do konkretnych działań. Żeby to było zarządzanie, które przyniesie korzyści mieszkającym tam ludziom, a ludzie poczują się panami swojej ziemi” - wyjaśnił.

Jednocześnie Krawczuk podkreślił, że jedność jest potrzebna do rozwiązania wszystkich problemów na Ukrainie.

„Jeśli nie będzie porozumienia na Ukrainie, jeśli nie będzie jedności wszystkich sił politycznych na Ukrainie, to oczywiście trudno będzie rozwiązać wszelkie problemy. Dlatego musimy wspólnie zająć się kwestiami politycznymi, narodowymi, strategicznymi, prawnymi i gospodarczymi. A „format miński” odgrywa ważną rolę, ale nie powinniśmy sądzić, że może on rozwiązać wszystko samodzielnie”- powiedział.

Jak informowaliśmy, 30 lipca prezydent Wołodymyr Zełenski powołał Leonida Krawczuka na szefa ukraińskiej delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. pokojowego uregulowania uregulowania w obwodach donieckim i ługańskim.

Wcześniej Ukrainę w TGK reprezentował Leonid Kuczma.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-