Kuleba - Czaputowicz: Nie ma powodu, aby zmieniać politykę wobec Rosji

Kuleba - Czaputowicz: Nie ma powodu, aby zmieniać politykę wobec Rosji

Ukrinform
„Nie ma obecnie podstaw do zmiany polityki partnerów międzynarodowych wobec Rosji i powinno tak być do czasu zaprzestania przez Federację Rosyjską agresji na Ukrainę – powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas wspólnej konferencji prasowej w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem - informuje korespondent Ukrinform.

„Powiedziałem koledze, że nie ma powodu, aby zmieniać politykę wobec Rosji i powinno tak trwać do czasu, gdy Rosja zmieni swoją agresywną politykę wobec Ukrainy. To podstawowa zasada i oczekujemy, że wszystkie państwa członkowskie UE będą stosować się do tego podejścia”- powiedział Kuleba.

Swojemu polskiemu odpowiednikowi Kuleba opowiedział też o szczegółach decyzji Trójstronnej Grupy Kontaktowej w sprawie zawieszenia broni w Donbasie i procesów zachodzących w formacie normandzkim.

W dniach 27-28 lipca minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba przebywa z roboczą wizytą w Polsce.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-