Ukraina zaprasza Polskę do przyłączenia się do międzynarodowej platformy „deokupacji” Krymu

Ukraina zaprasza Polskę do przyłączenia się do międzynarodowej platformy „deokupacji” Krymu

Ukrinform
Ukraina zaprosiła Polskę do przyłączenia się do przyszłej międzynarodowej platformy „deokupacji” Krymu i do zostania jednym z liderów tego procesu - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas wspólnej konferencji prasowej w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem - informuje korespondent Ukrinform.

„Osobiście poinformowałem dziś mojego kolegę z Polski o zamiarze uruchomienia przez Ukrainę międzynarodowej platformy ds. deokupacji Krymu. Ukraina oczekuje i będzie wdzięczna, jeśli Polska będzie nie tylko wiarygodnym partnerem, którym już jest, ale także jednym z liderów tego procesu - powiedział Kuleba i jednocześnie przypomniał, że Polska konsekwentnie wspiera Ukrainę w sprawie nieuznania bezprawnej okupacji Krymu przez Federację Rosyjską.

Przypomnijmy, 24 lipca premier Ukrainy Denis Szmyhal zapowiedział finalizację koncepcji międzynarodowej platformy „Krym to Ukraina” i zaznaczył, że początkowo przewidziano format doradczy z przejściem do negocjacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-