Którym politykom ufają Ukraińcy?

Którym politykom ufają Ukraińcy?

Ukrinform
W rankingu zaufania wśród ukraińskich polityków prowadzi urzędujący prezydent Wołodymyr Zełenski: ufa mu 41% Ukraińców, a 53% nie.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej 15-20 lipca przez Grupę Socjologiczną „Rating”.

Jednocześnie 27% ankietowanych ufa byłemu premierowi Wołodymyrowi Hrojsmanowi, a 63% nie ufa mu; współprzewodniczącemu partii „Platforma Opozycyjna – Za życie” Jurijowi Bojko - ufa 23%, a nie ufa – 57%.

Mer Kijowa Witalij Kliczko uzyskał odpowiednio - 22% i 67%; przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow - 21% i 46% (a 23% - nie zna go); lider partii Batkiwszczyna, Julia Tymoszenko - 20% i 74%; piąty prezydent, Petro Poroszenko - 19% i 76%.

Według sondażu 11% ufa byłemu szefowi administracji prezydenta Janukowycza Andrijowi Portnowu, ale 41% go nie zna, a 42% nie ufa.

Urzędującemu premierowi Denysowi Szmyhalowi ufa tylko 11%, jedna czwarta go nie zna, a ponad połowa nie ufa.

Jednocześnie 36% respondentów jest zadowolonych z działalności prezydenta Zełenskiego, a 56% niezadowolonych; 24% jest zadowolonych z pracy spikera Razumkowa, a 55% niezadowolonych. Tylko 12% docenia pracę premiera Szmyhala, a jedna czwarta nie może ocenić jego działań, a 62% nie popiera. Jeszcze niższym poparciem cieszy się działalność Rady Najwyższej i rządu: ok. 10% jest zadowolonych z ich działalności, a prawie 80% niezadowolonych.

Badanie zostało przeprowadzone przez Grupę Socjologiczną „Rating” w dniach 15-20 lipca 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. W trakcie badania przeprowadzono 2000 wywiadów z osobami, którzy mieszkają we wszystkich regionach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Teoretyczny błąd próbkowania (z wyłączeniem efektu projektowego) nie przekracza 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-