Rosja nie ma szans na powrót do G7, dopóki istnieje problem Krymu i Donbasu – Maas

Rosja nie ma szans na powrót do G7, dopóki istnieje problem Krymu i Donbasu – Maas

Ukrinform
Niemcy sprzeciwiają się powrotowi Rosji do G7 aż do zakończenia aneksji Krymu i agresji na Donbasie - oświadczył niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas, informuje DW.

W wywiadzie przeprowadzonym przez „Rheinische Post” Maas powiedział: „Rosja sama może wnieść największy wkład w otwarcie tych drzwi”.

Maas przypomniał, że przyczyną wykluczenia Rosji z G8 była aneksja Krymu i agresja we wschodniej Ukrainie.

„Dopóki nie będzie rozwiązania, nie widzę szans (na powrót Federacji Rosyjskiej do G7 - red.)” - powiedział minister.

Odpowiadając na pytanie dziennikarza, czy Europa skreśliła Krym, niemiecki minister spraw zagranicznych powiedział: „Nie możemy po prostu wzruszyć ramionami i patrzeć, jak w XXI wieku granice Europy są po prostu przerysowywane”.

„Nie wysyłamy sygnałów do Moskwy: jak uregulujemy sprawę ze wschodem Ukrainy, to uregulujemy wtedy i kwestię Krymu” - dodał niemiecki minister spraw zagranicznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-