Kuleba jedzie do Polski - program wizyty

Kuleba jedzie do Polski - program wizyty

Ukrinform
27-28 lipca Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba będzie przebywać z roboczą wizytą w Polsce.

Podczas wizyty ukraiński minister spraw zagranicznych odwiedzi Warszawę i Lublin, gdzie spotka się ze swoimi polskimi i litewskimi odpowiednikami - podaje strona MSZ.

Pierwszego dnia wizyty minister spotka się w Warszawie z polskim ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. Obaj ministrowie wezmą również udział w uroczystym otwarciu nowego gmachu Ambasady Ukrainy w Polsce, w którym mieści się wydział konsularny ambasady. Tego samego dnia Kuleba spotka się z przedstawicielami społeczności ukraińskiej w Polsce.

Następnego dnia, 28 lipca, Kuleba wraz z Czaputowiczem i litewskim ministrem spraw zagranicznych Linasem Linkeviciusem odwiedzą sztab międzynarodowej litewsko-polsko-ukraińskiej brygady LITPOLUKRBRIG im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego w Lublinie. Na zakończenie wizyty spodziewane jest przyjęcie wspólnej deklaracji trzech ministrów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-