Dyskusje w ONZ na temat terroryzmu powinny uwzględniać zbrodnie Rosji w Donbasie – Kyslyca

Dyskusje w ONZ na temat terroryzmu powinny uwzględniać zbrodnie Rosji w Donbasie – Kyslyca

komentarz
Ukrinform
Walka z terroryzmem i ekstremizmem kryminalnym w globalnej pandemii będzie głównym tematem dyskusji w tym tygodniu w ONZ, podczas której omawiany będzie szeroki zakres wyzwań - od zbrojnych, cybernetycznych i biologicznych zagrożeń po finansowanie terroryzmu.

Ukraina również weźmie udział w dyskusjach i na pewno przypomni państwom członkowskim o „komponencie terrorystycznym” rosyjskiej agresji - powiedział ukraiński Stały Przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Serhij Kyslyca.

„Przez cały tydzień urzędnicy rządowi, a także eksperci z państw członkowskich ONZ i organizacji pozarządowych będą dyskutować o reakcji na ataki terrorystyczne, finansowaniu terroryzmu, rosnącym zagrożeniu biologicznym i cyberterroryzmem, skrajnie prawicowym ekstremistycznym ekstremizmie i mowie nienawiści”- poinformował ukraiński dyplomata.

Ponadto, jak powiedział, dyskusja będzie dotyczyć również takich tematów jak: wspierania ofiar terroryzmu podczas „kryzysu koronawirusowego”, zapobieganie radykalizacji młodzieży, znaczenie spójności społecznej, roli społeczeństwa obywatelskiego i mediów w zapobieganiu terroryzmowi i zwalczaniu go.

„Strona ukraińska będzie również reprezentowana w rozmowach i na pewno przypomni państwom członkowskim ONZ, że agresja Rosji na Ukrainę obejmuje również element terrorystyczny” - podkreślił Kyslyca.

Dyplomata powiedział: „ONZ musi zdawać sobie sprawę, że potrzeba powstrzymania złośliwych działań sponsorów terrorystycznych powinna być jedną z najważniejszych kwestii w agendzie bezpieczeństwa międzynarodowego”.

Ponadto tygodniowe dyskusje na temat terroryzmu w ONZ będą też częścią szkolenia przeprowadzonego przez Globalną Radę Strategii ds. Zwalczania Terroryzmu.

„Mamy nadzieję, że dyskusje te przyczynią się do włączenia i przejrzystości procesu przygotowań do przeglądu globalnej strategii ONZ w zakresie walki z terroryzmem. Ważne jest, abyśmy obiektywnie odzwierciedlali obecne zagrożenia terrorystyczne i gotowość państw do przeciwdziałania im w praktyce” - powiedział ukraiński dyplomata.

W związku z tym przypomniał, że strona ukraińska zawsze aktywnie zajmowała się opracowywaniem inicjatyw i propozycji odnośnie walki z terroryzmem. Tak więc w 2017 r. z inicjatywy naszego państwa, które w tym czasie było niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, zatwierdzono pierwszą w historii rezolucję w sprawie ochrony infrastruktury krytycznej przed atakami terrorystycznymi - powiedział Stały Przedstawiciel Ukrainy przy ONZ.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-