Rada UE ogłosiła decyzję o przedłużeniu sankcji wobec Rosji

Rada UE ogłosiła decyzję o przedłużeniu sankcji wobec Rosji

Ukrinform
W poniedziałek Rada Unii Europejskiej ogłosiła decyzję o przedłużeniu sankcji wobec niektórych sektorów gospodarki Federacji Rosyjskiej na kolejne sześć miesięcy, do 31 stycznia 2021 r.

Odpowiednia decyzja została opublikowana na stronie internetowej Rady Europejskiej.

Decyzja ta została podjęta w wyniku najnowszych ocen stanu realizacji porozumień z Mińska, które miały zostać wdrożone do 31 grudnia 2015 r. podczas wideokonferencji członków Rady Europejskiej 19 czerwca 2020 r.

„W związku z faktem, że pełne wdrożenie (porozumień z Mińska - przyp. red.) nie zostało osiągnięte, przywódcy UE podjęli polityczną decyzję o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji” - napisano.

W dokumencie odnotowano, że takie środki ograniczające zostały wprowadzone w 2014 r. ze względu na działania Rosji mające na celu destabilizację Ukrainy i są skierowane przeciwko rosyjskim sektorom: finansowemu, gospodarczemu, energetycznemu i obronnemu, a także w sferze używania towarów podwójnego zastosowania.

Sankcje ograniczają dostęp do pierwotnych i wtórnych rynków kapitałowych UE dla niektórych rosyjskich banków i firm, a także zakazują pomocy finansowej i usług maklerskich dla rosyjskich instytucji finansowych.

Środki ograniczające zabraniają również bezpośredniego lub pośredniego importu, eksportu lub transferu materiałów związanych z obronnością oraz zakazują wszelkich produktów podwójnego zastosowania, które mogą być wykorzystywane przez rosyjskie wojsko.

Sankcje utrudniają również ciągły dostęp Rosji do niektórych wrażliwych technologii, które mogłyby być wykorzystane w rosyjskim sektorze energetycznym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-