Społeczność międzynarodowa nie może pozwolić Rosji na powrót do G7 – Zełenski

Społeczność międzynarodowa nie może pozwolić Rosji na powrót do G7 – Zełenski

Ukrinform
Społeczność międzynarodowa nie może pozwolić Rosji na powrót do G7, dopóki nie zostanie przywrócona integralność terytorialna Ukrainy - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla kanadyjskiej gazety „The Globe and Mail”.

„Justin Trudeau powiedział, że Rosja nie ma szansy wrócić do G7 do czasu pełnego przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy i jesteśmy wdzięczni za to wsparcie. Muszę powiedzieć, że nie będzie żadnej decyzji, jeśli świat nie wywrze presji na Rosję w tej sprawie” - podkreślił Prezydent.

Zełeński twierdzi, że w poszukiwaniu pokoju z Rosją, co, nawiasem mówiąc, jest zadaniem „bardzo trudnym i zagmatwanym”, Ukraina potrzebuje swoich międzynarodowych sojuszników, którzy muszą zachować stanowczość podczas negocjacji.

Przypomnijmy, Donald Trump wcześniej stwierdził, że jako prezydent prezydencji G7 zamierza zorganizować we wrześniu szczyt przywódców G7 i zaprosić na niego Rosję. Wielka Brytania i UE zdecydowanie sprzeciwiły się takiej inicjatywie.

G7 obejmuje obecnie Stany Zjednoczone, Kanadę, Francję, Wielką Brytanię, Niemcy, Włochy i Japonię. Rosja została wykluczona z grupy w 2014 r. po aneksji Krymu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-