Kuleba i Linkevicius omówili poparcie Litwy dla europejskich aspiracji Ukrainy w zakresie integracji

Kuleba i Linkevicius omówili poparcie Litwy dla europejskich aspiracji Ukrainy w zakresie integracji

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba rozmawiał ze swoim litewskim odpowiednikiem Linasem Linkeviciusem o wsparciu Republiki Litewskiej w dążeniach Ukrainy do integracji europejskiej - doniosła służba prasowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych po rozmowie telefonicznej między ministrami.

„Litewski minister pogratulował swojemu ukraińskiemu odpowiednikowi przystąpienia Ukrainy do Programu Rozszerzonych Możliwości NATO. Dmytro Kuleba podziękował Litwie za wsparcie integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy”- czytamy w oświadczeniu.

Ministrowie przed wideokonferencją z udziałem przywódców państw członkowskich UE i przywódców UE rozmawiali między innymi o kwestii poparcia przez Litwę dążeń Ukrainy do integracji europejskiej

Ministrowie spraw zagranicznych rozmawiali również o stanie negocjacji w formacie normandzkim i realizacji Porozumień Mińskich.

Linkevicius wyraził gotowość Litwy do wznowienia bezpośrednich lotów między Ukrainą i Litwą tak szybko, jak to możliwe.

W programie znalazły się kwestie minimalizacji negatywnych skutków pandemii dla dalszego rozwoju dwustronnej współpracy handlowej i inwestycyjnej. Ministrowie zwrócili szczególną uwagę na promocję obiecujących projektów gospodarczych na rynkach obu krajów, a także środki regulujące dwustronny reżim handlowy w ścisłej zgodności z zasadami, normami i wymogami WTO.

Przypomnijmy, spotkanie liderów Partnerstwa Wschodniego odbyło się 18 czerwca w formacie wideokonferencji. W spotkaniu wzięli udział szefowie państw i rządów 27 państw członkowskich UE, a także przywódcy państw członkowskich Partnerstwa Wschodniego - Azerbejdżanu, Białorusi, Armenii, Gruzji, Republiki Mołdowy i Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-