„Fizyczny” szczyt Partnerstwa Wschodniego odbędzie się w marcu 2021 r. w Brukseli

„Fizyczny” szczyt Partnerstwa Wschodniego odbędzie się w marcu 2021 r. w Brukseli

Ukrinform
„Fizyczne” spotkanie przywódców Unii Europejskiej i krajów Partnerstwa Wschodniego odbędzie się w marcu 2021 r. - zapowiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel w czwartek po telekonferencji z udziałem liderów UE, krajów partnerskich i szefów kluczowych instytucji europejskich, donosi korespondent Ukrinform.

„Partnerstwo wschodnie pozostaje priorytetem Unii Europejskiej. W wyniku kryzysu COVID-19 spotkaliśmy się dziś z liderami w formie telekonferencji. Jednocześnie uzgodniliśmy, że odbędzie się fizyczny szczyt w Brukseli w marcu 2021 r. Na ten szczyt wybraliśmy pięć priorytetów, które wspólnie osiągniemy, aby być dobrze przygotowanymi i zaproponować wspólną deklarację na następnym spotkaniu ”- powiedział Michel.

Przypomnijmy, spotkanie liderów Partnerstwa Wschodniego odbyło się 18 czerwca w formacie wideokonferencji. W spotkaniu wzięli udział szefowie państw i rządów 27 państw członkowskich UE, a także przywódcy państw członkowskich Partnerstwa Wschodniego - Azerbejdżanu, Białorusi, Armenii, Gruzji, Republiki Mołdowy i Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-