Kuleba uważa memorandum budapeszteńskie za „świetny temat do niekończących się dyskusji”

Kuleba uważa memorandum budapeszteńskie za „świetny temat do niekończących się dyskusji”

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba uważa, że o memorandum budapeszteńskim można bez końca dyskutować, ale nie warto skupiać się na tym temacie.

Minister powiedział to na antenie programu „Swoboda słowa na ICTV”, donosi korespondent Ukrinform.

„Memorandum z Budapesztu to świetny temat do niekończących się dyskusji. Pod tym względem istnieją zupełnie różne punkty widzenia. I nie chodzi o to, by je ożywić, ale chodzi o zapewnienie jego przestrzegania - a ci, którzy uważają, że jest to możliwe, z pewnością podejmą wysiłek, aby to zrobić. Ale niemożliwe jest skupienie się wyłącznie na memorandum budapeszteńskim, chociaż ma ono również pewien potencjał”- powiedział Kuleba.

Przypomnijmy, wicepremier Ukrainy ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow powiedział Atlantic Counsil, że aby powstrzymać prezydenta Rosji Władimira Putina, świat zachodni musi przejrzeć memorandum budapeszteńskie z 1994 r.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-