Zełenski spotkał się z szefową przedstawicielstwa UNICEF na Ukrainie

Zełenski spotkał się z szefową przedstawicielstwa UNICEF na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z Lottą Sylwander, szefową Przedstawicielstwa Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) na Ukrainie, i podkreślił, że państwo potrzebuje nowych programów współpracy z Funduszem – donosi służba prasowa głowy państwa.

Prezydent pochwalił poziom współpracy między Ukrainą a UNICEF:

„Jesteśmy bardzo wdzięczni UNICEF za wsparcie i współpracę z Ukrainą. Dzieci inspirują nas, aby uczynić świat lepszym miejscem. Niektóre z naszych dzieci, szczególnie te należące do grup szczególnie narażonych, mają wiele problemów. Potrzebujemy więcej programów z UNICEF i musimy dołożyć większych starań, aby zapewnić ukraińskim dzieciom szczęśliwe dzieciństwo, na które zasługują”- powiedział Zełenski i podkreślił, że Ukraina potrzebuje nowych programów we współpracy z UNICEF, które będą chronić bezpieczeństwo i prawa dzieci.

„Bardzo się cieszę, że Ukraina przyłączyła się do Deklaracji w sprawie bezpiecznych szkół. Dzieci są naszą przyszłością, którą ryzykujemy, jeśli nie będziemy ich odpowiednio chronić ”- powiedziała głowa państwa.

Prezydent i Lotta Sylwander rozmawiali o możliwościach wsparcia społecznego dla dzieci żyjących poniżej granicy ubóstwa.

Lotta Sylwander zauważyła, że ​​pandemia COVID-19 stała się wyzwaniem dla przyszłości dzieci na Ukrainie i na całym świecie. Według niej najbardziej narażone są dzieci poniżej trzeciego roku życia oraz dzieci wychowywane w dużych rodzinach i samotnymi rodzicami.

„Ubóstwo jest również często przyczyną, dla której wiele dzieci trafiają do instytucji opieki i są pozbawione prawa do rodziny. Mamy nadzieję, że kierownictwo Prezydenta Ukrainy pozwoli nam podjąć realne kroki w celu poprawy życia każdego dziecka na Ukrainie. UNICEF potwierdza gotowość do współpracy z władzami ukraińskimi w celu wprowadzenia tych zmian”- powiedziała Sylwander.

Zełenski podsumował, że Ukraina chciałaby skorzystać z narzędzi zarządzania i doświadczenia UNICEF w celu szybszego wdrożenia programu ochrony socjalnej dla dzieci.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-