Kuleba jest przekonany, że Ukraina nie utraci dwupartyjnego wsparcia Stanów Zjednoczonych

Kuleba jest przekonany, że Ukraina nie utraci dwupartyjnego wsparcia Stanów Zjednoczonych

Ukrinform
Nie ma zagrożenia, że Ukraina straci dwupartyjne poparcie Stanów Zjednoczonych, ale zadaniem dyplomatów jest sprawienie, by stosunki między tymi dwoma krajami stały się bardziej bezchmurne – powiedział Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba na antenie programu „Swoboda słowa na ICTV”, donosi korespondent Ukrinform.

„Obecnie nie (nie ma takiego zagrożenia - red.). Mamy dziś pierwszy dzień lata, a chmury są. Ale nikt nie odwołał lata. Podobnie w stosunkach ukraińsko-amerykańskich – nie są one zależne od pogody. I tutaj zadaniem dyplomatów jest, by jak najrzadziej się chmurzyło, a więcej było słońca i ciepła” - powiedział Kuleba.

W tym kontekście przypomniał, że prezydent Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu brytyjskiemu wydaniu, w którym wyraźnie wypowiedział się na temat stanowiska Ukrainy: nie pozwolimy się zaangażować w wewnętrzne polityczne wyjaśnienia stosunków w Stanach Zjednoczonych.

„To ich demokracja, muszą sobie z tym poradzić. Przede wszystkim jednak cenimy i opieramy się na współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w ogóle, niezależnie od wewnętrznej sytuacji politycznej w kraju” - podkreślił minister spraw zagranicznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-