Kuleba i Jermak odwiedzą Niemcy 2 czerwca

Kuleba i Jermak odwiedzą Niemcy 2 czerwca

Ukrinform
2 czerwca minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba i szef biura prezydenta Andrij Jermak złożą roboczą wizytę w Republice Federalnej Niemiec – donosi służba prasowa MSZ.

„We wtorek 2 czerwca minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba złoży wizytę roboczą w Republice Federalnej Niemiec. W wizycie weźmie również udział szef biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak” - czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że w skład ukraińskiej delegacji wejdzie również wicepremier - minister ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow, minister obrony Andrij Taran, wiceprezes sztabu Ihor Żółkiew i inni urzędnicy.

W Berlinie zaplanowano spotkania z niemieckim federalnym ministrem spraw zagranicznych Heiko Maasem, z doradcą kanclerz ds. polityki zagranicznej Janem Heckerem oraz minister obrony Annegretą Kramp-Karrenbauer.

Spotkania w stolicy Niemiec będą odbywać się zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi normami sanitarnymi i higienicznymi przewidzianymi w czasie pandemii COVID-19 - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Podczas wizyty strony omówią wiele ważnych aspektów współpracy dwustronnej: bezpieczeństwo i sytuację humanitarną we wschodniej Ukrainie, realizację grudniowych porozumień na szczycie w formacie normandzkim, inicjatywy w sprawie deokupacji Krymu oraz sposoby dalszej koordynacji wysiłków w celu przezwyciężenia skutków pandemii COVID-19”- powiedziano w ukraińskim MSZ.

Po rozmowach ministrów spraw zagranicznych Ukrainy i Niemiec planowana jest wspólna konferencja prasowa.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-