Jaśko poruszy kwestię ochrony praw ludności rdzennej Federacji Rosyjskiej podczas posiedzeń w PACE

Jaśko poruszy kwestię ochrony praw ludności rdzennej Federacji Rosyjskiej podczas posiedzeń w PACE

Ukrinform
Jelizawieta Jaśko, szef Stałej Delegacji Rady Najwyższej przy Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, deputat partii „Sługa Narodu”, obiecuje podnieść kwestię ochrony rdzennej ludności Federacji Rosyjskiej w PACE oraz podczas spotkań z kolegami z Europy.

Jaśko napisała o tym na Facebooku.

„Ochrona praw rdzennej ludności w Rosji jest ważna dla Ukrainy. To pytanie pojawiło się dzisiaj na panelu internetowym „Czy Ukraina może być adwokatem rdzennej ludności Rosji?” Śledzę ten temat i obiecuję podnosić tę kwestię podczas posiedzeń w PACE oraz spotkań z europejskimi parlamentarzystami i dyplomatami” - napisała Jaśko.

Poseł zauważyła, że rosyjskie władze dążą do asymilacyjnej etnopolityki - zarówno na terytoriach okupowanych, jak i we własnym kraju, ale należy temu zapobiegać.

Poseł prosi o poinformowanie jej o kolejnym ucisku rdzennej ludności Federacji Rosyjskiej, przede wszystkim mieszkańców regionu Wołgi i Syberii.

Przypomnijmy, Rada Najwyższa poprzedniej ósmej kadencji przyjęła postanowienie „W sprawie apelu Rady Najwyższej Ukrainy do Organizacji Narodów Zjednoczonych, Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, parlamentów narodowych świata, w kwestii łamania praw rdzennej ludności w Federacji Rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-