Szmyhal omówił z przedstawicielami G7 współpracę z MFW, reformy i pandemię

Szmyhal omówił z przedstawicielami G7 współpracę z MFW, reformy i pandemię

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal omówił z przedstawicielami krajów G7 sytuację w walce z koronawirusem, reformy gospodarczą i medyczną, a także kwestię współpracy z MFW.

Po stronie ukraińskiej w spotkaniu wziął także udział wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Wadym Prystajko, minister zdrowia Maksym Stepanow oraz p.o. Minister energii i ochrony środowiska Olha Busławec, donosi służba prasowa Rządu.

„Uczestnicy spotkania omówili sytuację z przezwyciężeniem pandemii COVID-19, program bodźców ekonomicznych zatwierdzony przez Radę Ministrów Ukrainy w celu przezwyciężenia skutków epidemii koronawirusa, kontynuację reformy medycznej na Ukrainie, współpracę Ukrainy z MFW i inne aktualne kwestie” - oświadczono.

W szczególności Szmyhal zauważył, że planowane są reformy, które nadadzą impuls i ułatwią rozwój gospodarczy.

„Jest to reforma celna, reforma opodatkowania małych i mikroprzedsiębiorstw. Musimy również zrobić coś, co nazywamy „gilotyną regulacyjną”- reformę deregulacji, aby ułatwić pracę małym przedsiębiorstwom” - powiedział szef rządu.

Mówiąc o wsparciu finansowym lub przemysłowym dużych przedsiębiorstw przemysłowych z dużym udziałem własności państwowej, Szmyhal podkreślił, że chodzi o wykorzystanie tego jako jednego z „narzędzi do rozgrzania” gospodarki i rozwoju przemysłowego.

„W tym roku zamierzamy zwiększyć fundusze i zamówienia w sektorach przemysłowym i obronnym, aby zachować miejsca pracy i umożliwić powiązanym przedsiębiorstwom funkcjonowanie. Jest to część naszego wielkiego planu przezwyciężenia kryzysu gospodarczego” - powiedział Premier.

Podziękował wszystkim ofiarodawcom i wszystkim krajom G7 za wsparcie i pomoc we wdrażaniu reformy decentralizacyjnej, przypominając, że dzień przed posiedzeniem Rady Ministrów zakończono tworzenie długoterminowych planów utworzenia obszarów wspólnotowych dla wszystkich regionów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-