Ukraina pokazała OBWE dowody na obecność rosyjskich snajperów w Donbasie

Ukraina pokazała OBWE dowody na obecność rosyjskich snajperów w Donbasie

Ukrinform
Podczas spotkania online Forum Współpracy Bezpieczeństwa OBWE delegacja ukraińska poinformowała kraje uczestniczące o obecności rosyjskich snajperów w Donbasie, w tym o ostatnim sfilmowanym incydencie z grupą snajperską FSB Federacji Rosyjskiej – powiedział w komentarzu dla Ukrinform Ihor Łossowski, zastępca stałego przedstawiciela Ukrainy w międzynarodowych organizacjach w Wiedniu.

„Podczas spotkania przekazaliśmy dostępne stronie ukraińskiej informacje o rozmieszczeniu przez Rosję grup snajperskich w tymczasowo okupowanym Donbasie, a także zwróciliśmy uwagę na badanie na ten temat przeprowadzone przez autorytatywny magazyn o tematyce militarnej - Jane's Defence Weekly” - powiedział dyplomata.

Według niego Ukraina przekazała informacje o niedawno odkrytych dowodach udziału Rosji w wojnie we wschodniej Ukrainie - wideo o pracy jednostki snajperskiej rosyjskiej FSB podczas ostrzeliwania pozycji ukraińskiego wojska w Donbasie w lutym 2020 r. Podczas spotkania zaprezezentowane zostały slajdy pokazujące wszystkich 4 uczestników grupy snajperskiej, ich broń i sprzęt.

„Delegacja ukraińska podkreśliła, że ta grupa snajperska używała broni i sprzętu, który nigdy nie był używany w formacjach wojskowych i siłach bezpieczeństwa Ukrainy. Ta broń była wyprodukowana w Rosji i jest używana głównie w rosyjskich służbach specjalnych lub została zakupiona za granicą na potrzeby jednostek Centrum Specjalnego FSB - powiedział Łossowski.

Jednocześnie, jak powiedział, delegacja ukraińska podkreśliła, że informacje o rosyjskich snajperach w Donbasie zostały potwierdzone w badaniu przeprowadzonym przez „Jane's Defence Weekly”. W szczególności stwierdzono, że na okupowanym Donbasie praktykuje się używanie całych plutonów snajperskich, a nie małych grup, co pozwala na bardziej efektywne wykonywanie zadań na danym obszarze. Jednocześnie zadania bojowe rosyjskich snajperów są różne: od ostrzeliwania ukraińskich żołnierzy i ograniczenia ruchu sił ukraińskich po niszczenie stacjonarnych kamer wideo SMM OBWE w celu zapobieżenia międzynarodowemu monitorowaniu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-